Haberkonya.com -
  :. Haberler
  Bilişim
  Dünya
  Eğitim
  Ekonomi
  Kültür Sanat
  Politika
  Sağlık
  Spor
  Yaşam

  :. Gruplar
  Hava
  Söyleşiler
  Yazarlar

Üzülmez ne için mutlu oldu?
2009/02/12 14:32
Üzülmez ne için mutlu oldu?


Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı, TOBB Başkan Yardımcısı Hüseyin Üzülmez, KOSGEB Kanunu’nda değişikliğe gidilerek, hizmet ve ticaret sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin de desteklenmesi kararının memnuniyet verici olduğunu söyledi. Bugüne kadar KOSGEB’in sadece imalat sanayine desteğinin bulunduğunu hatırlatan Üzülmez, “Hizmet ve ticaret sektörünün de KOSGEB desteklerinden faydalanması için yaptığımız girişimlerin olumlu neticelenmesi bizleri son derece mutlu etmiştir. Özellikle içerisinde bulunduğumuz dönemde hizmet sektörünün de desteklenmesi bir çok işletmemiz açısından hayati önem taşımaktadır”dedi.

Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı, TOBB Başkan Yardımcısı Hüseyin Üzülmez, hizmet ve ticaret sektöründe faaliyet gösteren işletmelere de KOSGEB desteklerinden yararlanmasına imkan sağlayan tasarının komisyonda kabul edilmesinin memnuniyet verici olduğunu söyledi. TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu’nda yapılan değişiklikle “sanayi” ibaresinin, “İşletmeler” ibaresi olarak değiştirileceğine dikkat çeken Başkan Üzülmez şöyle konuştu: “Bugüne kadar hükümetle yaptığımız görüşmelerde hizmet ve ticaret sektörünün de desteklenmesi gerektiği yönündeki görüşlerimizi aktardık. Gelinin noktada özellikle, hizmet ve ticaret sektörünün zor günler geçirdiği bir dönemde KOSGEB desteklerinden faydalanacak olmaları son derece önemlidir. KOSGEB’in hedef kitlesi içerisine imalat sanayi dışındaki küçük ve orta ölçekli işletmeleri ve girişimcileri de kapsayacak şekilde genişletilen düzenleme yıllardır üzerinde durduğumuz bir konuydu. Komisyonda kabul edilen düzenlemenin TBBM’de bir an önce yasalaşması girişimcilerimizi şevklendirecek, yeni yatırım planlarının önünü açacak ve oluşacak yeni yatırımlar istihdama olumlu katkı sağlayacaktır.”
Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan’ın 2008 yılında 92 milyon lira olan kredi desteğinin bu yıl 214 milyon liraya çıkarıldığını kamuoyuna duyurduğunu hatırlatan Başkan Üzülmez, “İşletmelerimize sağlanacak kredi desteğindeki yüzde yüzlük bir artışı yerinde buluyoruz. Ayrıca Cansuyu ve diğer kredi desteklerinden yararlanmada ‘borcu bulunmama’ şartının kaldırılmasını da yerinde bir karar olarak değerlendiriyoruz. Hükümetin son açılımları kriz nedeniyle moral bozukluğu içerisinde olan girişimcilerimize moral olacağını düşünüyor, düzenlemeye emeği geçenlere teşekkür ediyoruz”diye konuştu.
Haber Hakkındaki Yorumlarınız
Şu ana kadar yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

 

:. Ekonomi Haberleri
[:.:]
Eee, Ne yapalım Konya böyle!
Lokman Koyuncuoğlu
IMF’ye gerek yok batmayız?
Taner Aydın
Tebrikler Kime
Mustafa Azılıoğlu
Ya taş, ya kuş...!
Memduh Nihat Ada
MÜSİAD Farkı
Aydoğan Deveci
Konya’yı Değiştiren Adam
Nadide Ü.Altıparmak
Olan biteni anlamak
Abdullah Öksüz
KONYA TİCARET ODASI
Mustafa Tatlısu
KOP için tam sırası
Nurettin Bay
:. Siz ne dersiniz?
 

Bu Site Konda İletişim ve Medya Grubunundur.
E-Posta: bilgi@haberkonya.com