Haberkonya.com -
  :. Haberler
  Bilişim
  Dünya
  Eğitim
  Ekonomi
  Kültür Sanat
  Politika
  Sağlık
  Spor
  Yaşam

  :. Gruplar
  Hava
  Söyleşiler
  Yazarlar

Öğrenciler MÜSİAD'ı ziyaret etti
2009/02/14 13:04
Öğrenciler MÜSİAD'ı ziyaret etti

Özel Enderun Koleji, Lisesi ve Fen Lisesi öğrencileri Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’ni (MÜSİAD) ziyaret ederek yeni dönem başkanı Aslan Korkmaz’a ve yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.
Konya Şubesi, 16. Olağan Genel Kurulu sonrası tebrik ziyaretlerini kabul eden MÜSİAD Konya Şubesi, Özel Enderun Okulları öğrencilerini ağırladı. Ziyarete okulların bağlı bulunduğu Genç Eğitim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Şen, Genç Eğitim Kurucu Müdürü Muharrem Turşucu, Özel Enderun Okulları Müdürü İlhan Yılmaz, okul öğretmenleri ve öğrenciler katıldı. Yönetim kurulu üyelerini öğrencilere ve idarecilere tanıtan Aslan Korkmaz bu ziyaretten ziyadesiyle memnun olduklarını belirterek, “ geleceğimiz olan gençlerimizin bir iş adamları derneğini ziyaret ediyor olmaları bizi fazlasıyla memnun etmiştir. Geleceği aydınlık, ufku aydınlık gençlerimizin her zaman yanında olmuşuzdur. Şimdi görüyorum ki sadece biz onların yanında değilmişiz onlarda bizim yanımızdaymış” dedi.
Sohbet havasında geçen ziyarette öğrenciler başkan Aslan Korkmaz’dan MÜSİAD’ın misyon ve vizyonu hakkında bilgiler aldılar. Korkmaz öğrencilerden gelen küresel kriz Konya’yı etkiledi mi? Etkilediyse nasıl etkiledi ve bu krizden nasıl çıkabiliriz sorusuna, küresel krizin tüm dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi ve dolayısıyla Konya’yı da etkilediğini söyleyerek “Konya KOBİ’ler üzerine kurulu bir şehir olması hasebiyle bu krizi diğer illere nazaran daha hafif yaşamıştır. Hafif yaşamasından ötürü, krizden çıkması da bu oranda daha çabuk ve kolay olacaktır. Ancak kolay derken bir an da her şeyin güllük gülistanlık olacağını beklememek ve bunu sürece bırakmak gerekmektedir diyen” Aslan Korkmaz, öğrencilere tarihlerini iyi bilmeleri gerektiğini vurgulayarak şunları kaydetti; geleceğini geçmişi üzerine imar etmeyen mimar, geleceğinden hiçbir şey bekleyemez. Yani sizler geleceğin aydınları olarak hangi görevi (doktor, mühendis, avukat) ifa ederseniz edin mutlaka tarihinizi bilmelisiniz. Tarihimizi bilmek bize yol gösterir, ufkumuzu açar. Yaptığımız yanlışları bilirsek düzeltebiliriz. Yanlışları bilmemizin yolu da tarihimizi bilmekten geçer” dedi.
Ardından öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektiren MÜSİAD Konya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Aslan Korkmaz ve Yönetim Kurulu üyeleri öğrencilere her zaman yanlarında olduklarını ve MÜSİAD’ın kapısının her zaman kendilerine açık olduğunu belirttiler.
Haber Hakkındaki Yorumlarınız
Şu ana kadar yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

 

:. Eğitim Haberleri
[:.:]
Konya'ya yeni rektörler
Lokman Koyuncuoğlu
Recep Konuk’da bir öğretmenmiş
Taner Aydın
2016 da ne olacak?
Mustafa Azılıoğlu
Bu kitaplar kaça?-1
Memduh Nihat Ada
İnsan yetiştirmek zor iş
Hakan Bahçeci
Şehitliği Akif ve Çanakkale ruhuyla anlamak
Alev Ayyıldız
Elit Üniversiteler…
Dr.Ali Can
SALI 20:30 KINALI KUZULAR
Nadide Ü.Altıparmak
Yanlış Hatalar Yapıyoruz :)
Dr.Erdinç Yücel
Zamane gençliği
H.Tekin Gökmenoğlu
Ziya Gökalp ve Felsefe Dersleri
Mustafa Kara
DEVLET OLMAK VE GELİŞİM
Abdullah Öksüz
Bu üniversitenin rektörü kim?
Mustafa Tatlısu
ÖSS' ye 6 önemli tavsiye.
Murat Can
Konya'daki Eğitim Başarısı ve YÖK gölgesi
Nurettin Bay
:. Siz ne dersiniz?
 

Bu Site Konda İletişim ve Medya Grubunundur.
E-Posta: bilgi@haberkonya.com