Haberkonya.com -
  :. Haberler
  Bilişim
  Dünya
  Eğitim
  Ekonomi
  Kültür Sanat
  Politika
  Sağlık
  Spor
  Yaşam

  :. Gruplar
  Hava
  Söyleşiler
  Yazarlar

Mutlu Akü bitti!
2009/02/14 17:48
Mutlu Akü bitti!

Beko Basketbol Ligi'nin 19. haftasında Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi kendi evinde, Galatasaray Cafe Crown'a 66-88 mağlup oldu.
Karşılıklı sayılarla başlayan maçta oyunun ortalarında Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi Ufuk ve İbekwe'nin sayılarıyla skoru 12-7 yaptı. Daha sonra dış atışlarda başarılı olan Selçuk Üniversitesi Galatasaray ataklarını keserek farkı 7 sayıya kadar yükselterek skoru 19-12'ye getirdi. Kalan dakikalarda İbekwe'nin de etkili oyunu ve pota altında Mutlu'nın sayısıyla Selçuk Üniversitesi ilk periyodu 11 sayı farkla 25-14 önde bitirdi.
Maçın ikinci periyoduna hızlı başlayan Galatasaray Cafe Crown Graves'in üst üste bulduğu sayılarla farkı 4 sayıya kadar indirerek skoru 25-21'e getirdi. Skoru korumaya çalışan Selçuk Üniversitesi Polat'ın sayısına engel olamayınca Galatasaray skorda ilk kez denge sağladı: 31-31. Galatasaray'ın Polat ile bulduğu sayıya Butler'in 3 sayılık atışıyla cevap veren Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi skorda tekrar üstünlük sağlasa da Galatasaray pota altında Hüseyin'in bulduğu sayılarla bu kez maçta ilk kez öne
geçerek skoru 34-35'e taşıdı. Kalan saniyelerde skordaki üstünlüğünü koruyan Galatasaray Cafe Crown ilk yarıyı 38-39 galip tamamladı.
Mücadelenin üçüncü periyodunda her iki takımda birbirine üstünlük kurmaya çalışırken Galatasaray oyunun ortalarında bulduğu sayılarla farkı 9 sayıya kadar çıkararak skoru 41-50 yaptı. Defansta ve hücumda etkili oyununu sürdüren Galatasaray Cafe Crown Hüseyin'in etkili oyunuyla fark 15 sayıya kadar çıktı: 43-58. Oyunca iyice kontrolü eline alan Galatasaray, Selçuk Üniversitesi ataklarını eli boş göndererek hücumda bulduğu sayılarla farkı 24 sayıya kadar çıkararak final periyoduna 47-71 önde girdi.
Karşılaşmanın son periyodunda maçın kontrolünü elinden bırakmayan Galatasaray Cafe Crown Graves ve Milojeviç'in sayılarıyla skoru 51-78'e getirdi. Sonraki dakikalarda sahada varlık gösteremeyen Selçuk Üniversitesi son dakikalarda farkı biraz kapatsa da Galatasaray Cafe Crown salondan 22 sayı farkla 66-88 galip ayrıldı.

SALON: 19 Mayıs
HAKEMLER: Mehmet Keseratar xx, Aytuğ Etki xx, Sencer Yılmaz xx
MUTLU AKÜ SELÇUK ÜNİVERSİTESİ: Ufuk xx 14, Dunn x 5, Butler x 3, İbekwe xx 14, İsmail x 8, İlker xx 11, Monty Mack x 6, Volkan x 2, Murat Yolcu x, Emre x 1, Mutlu x 2
GALATASARAY CAFE CROWN: Murat Kaya xx 14, Hüseyin xx 16, Milojeviç xx 19, Atkins xx 12, Graves xx 10, Erdem x 4, Polat x 4, Altay x 2, Alican x, Cemal x 7
1. PERİYOT: 25-14 (Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi lehine)
DEVRE: 38-39 (Galatasaray Cafe Crown lehine)
3. PERİYOT: 47-71 (Galatasaray Cafe Crown lehine)
5 FAUL: Ekene İbekwe (Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi) (34.50)
Haber Hakkındaki Yorumlarınız
Şu ana kadar yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

 

:. Spor Haberleri
[:.:]
Fener maçının ayıpları…
Lokman Koyuncuoğlu
Ve Viyana düştü
Taner Aydın
Final oynasaydık…
Hakan Bahçeci
Sarısını yitirdi Fener
Mustafa Kara
Merhaba Konyaspor
Mustafa Tatlısu
Yakalayın Paçasından…
Murat Can
:. Siz ne dersiniz?
 

Bu Site Konda İletişim ve Medya Grubunundur.
E-Posta: bilgi@haberkonya.com