Haberkonya.com -
  :. Haberler
  Bilişim
  Dünya
  Eğitim
  Ekonomi
  Kültür Sanat
  Politika
  Sağlık
  Spor
  Yaşam

  :. Gruplar
  Hava
  Söyleşiler
  Yazarlar

“Hukukta da erken teşhis önemli”
2009/02/15 14:02
“Hukukta da erken teşhis önemli”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya Baro Başkanı Hasan Özen, TSE ve Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, Konya İl Müftüsü Şükrü Özbuğdaycı, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Numan Yıldırım, Meram Belediye Başkanı Refik Tuzcuoğlu, KSO Meclis Başkanı Ahmet Şekeroğlu, MHP Selçuklu Belediye Başkan Adayı Mustafa Sırrı Demirel, MHP Karatay Belediye Başkan Adayı İlyas Kiraz ve çok sayıda davetlinin katılımı ile hukuk bürosu hizmete açıldı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek büronun açılışının hayırlı olması dileğinde bulunurken, Konya Baro Başkanı Hasan Özen ise konuşmasında, “Açılışını yaptığımız hukuk bürosundaki meslektaşlarımız hukuka ve halkımıza hizmet edecekler.”dedi.
Av. Orhan Dür, Av. Murtaza Fedai, Av. Abbas Özkul, Av.Kemal Ünsaçan, Av. Öznur Özcan, Av. Aslı Akca Aydın ve Av. Evren Aslan’dan oluşan hukuk bürosu, Kule Plaza’nın 31. katındaki yeni yerinde hizmete açıldı.
Hukuk Bürosu avukatları adına konuşan Av. Orhan Dür, “Yaşadığımız şartlar hukukun önemini net bir şekilde ortaya koymuştur. Konya’mızdaki gerçek ve tüzel kişilere çok daha kaliteli bir hukuk hizmeti vermek amacıyla çağdaş bir büro oluşturduk. Avrupa’daki insanlar mahkemeye düşmeden önce hukukçuya müracaat eder. Böylece hukuki sorunlarla karşılaşmazlar. Bizim ülkemizde ise maalesef vatandaşlarımız hatta şirketlerimiz hukuki sorunlar mahkemeye intikal aşamasında avukatın yardımını talep edeler. Bu da çoğu kez tıptaki geç teşhiste olduğu gibi olması gereken sonucu ortaya çıkarmaz. Temel amaçlarımızdan bir tanesi hem vatandaşlarımıza hem şirketlerimize tıpkı koruyucu hekimlik gibi mahkeme aşamasından öncede gerekli hukuksal desteği vermektir. Açılışımıza katılan ve bize destek veren herkese teşekkür ediyoruz.”diye konuştu.
Konuşmaların ardından yeni hukuk bürosunun açılışı kurdele kesilerek yapıldı
Haber Hakkındaki Yorumlarınız
Şu ana kadar yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

 

:. Ekonomi Haberleri
[:.:]
Eee, Ne yapalım Konya böyle!
Lokman Koyuncuoğlu
IMF’ye gerek yok batmayız?
Taner Aydın
Tebrikler Kime
Mustafa Azılıoğlu
Ya taş, ya kuş...!
Memduh Nihat Ada
MÜSİAD Farkı
Aydoğan Deveci
Konya’yı Değiştiren Adam
Nadide Ü.Altıparmak
Olan biteni anlamak
Abdullah Öksüz
KONYA TİCARET ODASI
Mustafa Tatlısu
KOP için tam sırası
Nurettin Bay
:. Siz ne dersiniz?
 

Bu Site Konda İletişim ve Medya Grubunundur.
E-Posta: bilgi@haberkonya.com