:. Haberler
  Bilişim
  Dünya
  Eğitim
  Ekonomi
  Kültür Sanat
  Politika
  Sağlık
  Spor
  Yaşam

  :. Gruplar
  Hava
  Söyleşiler
  Yazarlar

ÖMÜRDEN BİR YIL DAHA… 
Mustafa Tatlısu   ( mtatlisu@kontv.com.tr )

Allah’tan geldik dönüş ancak O’nadır.Her nefis ölümü tadacaktır.Ve onlarca yüzlerce hatta binlerce ayet,hadis ve güzel söz.Yeter ki düşünmek için fırsat bulunsun.
Takvim yapraklarından yırtılan her sayfa aslında ölüme bir adım daha yaklaştığımızı gösteriyor.İyi okuyabilirsek, dünyamız bir yıl daha yaşlandı,eşimiz dostumuz ve biz bir yıl daha ömür sermayesinden eksilttik.
Göz açıp kapayıncaya kadar geçen ömürde birde bakmışız ki dört yakının omuzlarında musalla taşındayız.Nasıl bilir diniz?Allah Rahmet Eylesin.Haklarınızı helal edin lütfen ve bir fatiha. Koskoca bir ömür bu kadar uzun tarif edilebiliyor.
Bunu düşünmüşsek içinde bulunduğumuz yeni yıl iyi şeyler getirecek demektir,değilse komplo teorileriyle,kap kara tablolarla vah tüy demeye devam edeceğiz demektir.
2005’i dünya için değerlendirdiğimizde ise karşımıza yine kan,yine açlık,yine vahşet çıktı.Ortadoğu da akan kanı 2005 yılında da durduramadık ama Irak’ta 100 Bini bulan ölü sayısı 2006 yılının da nasıl geçeceğini bugünden gösteriyor.
Acısıyla tatlısıyla yaşadığımız bir yıl deyip geçmek yerine dünya milletlerinin dünya liderlerinin muhasebe yapmasını sağlamak gerekiyordu.Maalesef muhasebeler çıkarlar üzerine yapıldı.Ne 100 Bini bulan Irak’ lının cesedi ne Pakistan’da meydana gelen depremde toprak ve enkaz altında kalan 80 bin kardeşimiz ilgimizi çekti.Oysaki ölüme bir adım daha yaklaştık.Dur ey yolcu bir fatiha okumadan geçme diye yalvaracağımız güne adım adım yürüyoruz.
İnsani muhasebeden geçtiğimiz yıla damgasını vuran olaylara dönersek ülkemizin suhuletle bir yılı geçirdiğine şahit oluyoruz.İşte ülkemiz bölgemiz ve dünyamızın yaşadığı geçmiş bir yıl.
YTL’YE GEÇİŞ
Türkiye, yeni yıla Yeni Lira’yla girdi. Türk Lirası’ndan altı sıfır atıldı ve para biriminin adı Yeni Türk Lirası olarak değişti.

CHP KARIŞTI
CHP 13. Olağanüstü Kurultayı’nda kavga çıktı. Genel başkan adayı Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün salona girişi sırasında izdiham yaşanırken, Baykal taraftarı bir kişi Sarıgül’e kafa attı.

ABD /IRAK
ABD, yıl boyunca, 2003’te işgal ettiği Irak’ta siyasi süreci güçlendirmek için çabaladı. 31 Ocak’taki seçimin galibi Şii partileri barındıran Birleşik Irak İttifakı’yla Kürt partilerin oluşturduğu Kürt İttifakı oldu. Kürdistan Yurtseverler Birliği lideri Celal Talabani’yi devlet başkanı seçti. Haziran’daysa Kürdistan Demokratik Partisi Genel Başkanı Mesud Barzani, Kuzey Irak’taki Kürt bölgesinin başkanı olarak göreve başladı. Bununla birlikte, direnişçilerin saldırıları hız kesmedi. Ülkenin bölünme ihtimali, hatta bir içsavaş ihtimali kendini gösterdi. İşgalin başladığı 19 Mart 2003’ten bu yana Amerikan ordusunun kaybı 2 bini aştı. Ölen Iraklılar’ın sayısı ise 100 bini buldu.

LÜBNAN/SURİYE
Lübnan’da suları tersine çeviren gelişme 14 Şubat’ta yaşandı. İç savaş sonrası ülkenin yeniden imarının mimarı olan eski Başbakan Refik El-Hariri, bombalı bir saldırıya kurban gitti. BM heyetinin 20 Ekim’de açıkladığı ön rapora göre, Hariri suikastini Suriye ve Lübnan istihbarat yetkilileri organize etmişti. Bu rapor, Suriye rejimi üzerindeki baskıları arttırdı.

SAHTE RAKI
İstanbul’da sahte rakıdan 28 kişi hayatını kaybetti. Tekel’in alkollü içkiler bölümünü satın alan Mey İçki 70 cl’lik Yeni Rakı’ları toplattı. Gümüş renk kapaklı Yeni Rakı, altın renkli kapaklılarla değiştirildi.

İÇ KARIŞIKLIK
Kadife devrim Orta Asya’ya sıçradı. Şubat ayındaki seçimlerde hile yapıldığını ve katılımın engellendiğini savunan muhelefet sokaklara döküldü.

PAPA ÖLDÜ
Katolik dünyasının lideri Papa 2. Jean Paul, 85 yaşında öldü. 1978’de papa seçilip İkinci Jean Paul adını alan Karol Wojtyla 455 yıldır, İtalya dışından Katolik kilisesinin başına gelen ilk kişi olmuştu.

KKTC
KKTC’de düzenlenen cumhurbaşkanlığı seçimlerinden Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Mehmet Ali Talat galip çıktı

AZERİ PETROLÜ
Azeri petrolünün yanı sıra Kazak petrollerinin de dünyaya gönderilmesini sağlayacak, maliyeti yaklaşık 3 milyar doları bulan Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) Boru Hattı’ndan petrol sevkiyatı başladı

AB ANAYASASI
25 üyeye ulaşan AB’nin daha etkin işlemesini hedefleyen AB anayasası, 29 Mayıs’ta Fransa’daki, 31 Mayıs’ta da Hollanda’daki referandumlarda reddedildi. Özellikle Fransa’daki referandum sürecinde Türkiye’nin üyeliği de yoğun şekilde tartışıldı.

İRAN
Rusya’nın yardımıyla geliştirdiği nükleer program nedeniyle son iki yıldır giderek ağırlaşan bir uluslararası baskıyla karşı karşıya kalan İran, uranyum zenginleştirme faaliyetinden vazgeçmemekte kararlı olduğunu gösterdi. 29 Haziran’da seçimlere giDEN İRAN beklenmeyen bir şekilde Mahmud Ahmedinejad cumhurbaşkanı seçiTİ


EL KAİDE
El Kaide bu kez İngiltere’nin başkenti Londra’yı bombaladı. 7 Temmuz’da 3 metro istasyonu ve bir otobüste meydana gelen eşzamanlı patlamalarda 56 kişi öldü, yüzlerce kişi de yaralandı.
ASTRONOMİ
Astronomi dünyası, 1846’da Neptün’ün bulunmasından bu yana ilk kez yeni bir gezegenin keşfini duyurdu.
FORMULA 1
Motorsporlarının zirvesi Formula 1 yarışları, yıllar süren çalışmalar sonunda Türkiye’de de başladı.

ABD KATİRNA
Haftalar önce yapılan uyarılara rağmen ABD, Katirna tayfununa hazırlıksız yakalandı. Louisiana, Mississippi ve Alabama’yı vuran Katrina’nın neden olduğu yağışlar, deniz seviyesinin altında olan New Orleans şehrini koruyan su bendlerini yıktı. Büyük bölümü sular altında kalan şehri terkedemeyen yoksullar ve yaşlıların bir bölümü, kentteki dev stadyuma yerleştirilirken, birçok kişi evlerinde mahsur kaldı. Bu insanlara günlerce su yiyecek ulaştırılamadı. Kurtarma ekipleri, sular altındaki sokaklardan yüzlerce ceset topladı. Silahlı çeteler birçok mağazayı yağmaladı. Adam vurma ve tecavüz olayları yaşandı. Güvenlik güçlerinin asayişi sağlaması günler aldı. 270 bin kişi evsiz kaldı, maddi hasar 100 milyar doları aştı. Başkan Bush, krize müdahalede geç kalmakla, kararlılık gösterememekle ve krizi yönetememekle eleştirildi. New Orleans’taki nüfusun çoğunluğunu oluşturan siyahlar, geciken yardımlar nedeniyle Başkan Bush’u ırkçılıkla suçladı. Küba’nın da aralarında bulunduğu 59 ülke ABD’ye yardım önerdi.
IRAK
Ağustos’un son günü Bağdat'ta, Şiilerin 7. imamı Musa Kazım’ı anma törenlerine katılmak isteyenlerin geçtiği, Dicle nehri üzerindeki köprüde izdiham yaşandı. İzdihamda çoğu kadın ve çocuk 953 kişi öldü, 815 kişi yaralandı. Felakete köprü üzerinde bir intihar bombacısının bulunduğu yönündeki söylenti yol açtı. Olayın ardından Irak’ta 3 gün yas ilan edildi.

İSRAİL
İsrail, 38 yıllık işgalin ardından Gazze’den çekildi. Gazze’deki 21 yahudi yerleşim biriminde yaşayan 8 bin İsrailli’nin bir bölümü, Ağustos’ta tanınan sürenin dolmasıyla bilikte Gazze’yi terketti.
GENÇ MİLLİLER
Peru’da gerçekleştirilen Dünya Gençler Futbol Şampiyonası’na B Grubu’nda başlayan Genç Milliler, ülkesine şampiyon olarak dönen Meksika, Avustralya ve Uruguay’lı gruptan namağlup lider çıkarak bir anda tüm dikkatleri üzerine topladı

DOPİNG
Doping, 2005 yılında Türk sporunun gündemini en çok işgal eden konular arasındaydı. Önce Süreyya Ayhan’ın doping kontrolünden kaçması, daha sonra basketbolcu Ermal Kurtoğlu’nun bilinçsizce ‘doping içeren bir saç ilacı’ kullanması nedeniyle spor basını ‘doping tartışmalarının’ içine girmiş oldu
ERMENİ KONFERANSI
Mayıs ayı sonunda Boğaziçi Üniversitesi’nde yapılması planlanan Osmanlı Ermenileri konferansı tepkiler üzerine ertelendi. Konferans Eylül ayında yeniden gündeme alındı. Ancak İstanbul 4. İdare Mahkemesi, ‘İmparatorluğun Çöküş Döneminde Osmanlı Ermenileri: Bilimsel Sorumluluk ve Demokrasi Sorunları’ başlıklı konferans hakkında yürütmeyi durdurma kararı verdi

AB VE TÜRKİYE
Türkiye 42 yıl önce başlayan AB macerasında önemli bir eşiği geçerek, tam üyelik müzakerelerine başladı. Avusturya’nın imtiyazlı ortaklık ve Hırvatistan ısrarı yüzünden görüşmeler kilitlendi. Sonuçta müzakere çerçeve belgesi üzerinde uzlaşı sağlandı ve Ankara’nın da belgeyi kabul etmesinin ardından, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül ile Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, Lüksemburg’a gitti. Gül ve Babacan’ın Lüksemburg’a ulaşmasının ardından, katılım müzakerelerini resmen başlatan Hükümetlerarası Konferans Türkiye saati ile 02:00 sıralarında toplandı. Ama dönem başkanı İngiltere’nin bir diplomasi teamülü olan saatleri durdurma kararı alması sayesinde, müzakereler 17 Aralık zirvesinde söz verildiği gibi 3 Ekim’de başladı.

DEPREM
Pakistan 7.6 büyüklüğündeki depremle sarsıldı. Merkez üssü, kuzeydeki Keşmir olan deprem, büyük bir yıkıma yol açtı. Muzafferabad ile çevresindeki kasaba ve köyler yerlebir oldu. Pakistan hükümetine göre 73 bin, uluslararası yardım kuruluşlarına göre 87 bin kişi öldü, onbinlerce kişi yaralandı, 3 milyon kişi evsiz kaldı. 17 bin çocuk, çöken okulların enkazı altında kalarak can verdi. Bölgede, bir nesil kayboldu.
ORHAN PAKUK POLEMİĞİ
Bu yıl, Orhan Pamuk yılı olarak adlandırılabilecek kadar yoğun geçti ünlü yazar için. Nobel Edebiyat Ödülü dahil olmak üzere, çok sayıda ödülde adı konuşulduPamuk’un başı, açılan davalar nedeniyle çokça ağrıdı. Ermeni tehciri konusunda yaptığı açıklama yüzünden, hakkında, “Türklüğü alenen aşağılama” suçundan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
SADDAM

Devrik Irak lideri Saddam Hüseyin, 1982’de Bağdat’ın kuzeyindeki Duceil köyünde 148 Şii’nin öldürülmesiyle ilgili olarak yargılanmaya başladı
MALATYA
Malatya Çocuk Esirgeme Kurumu 0-6 Yaş Çocuk Yuvası’nda bakıcıların çocukları döverken çekilen görüntülerin, TELEVİZYONLARDA yayınlanan GÖRÜNTÜLER halkı sokağa döktü.


PARİS KARIŞTI
Paris’in Clichy Sous-Bois banliyösünde, 27 Ekim’de polisten kaçan 3 genç, sığındıkları trafoda elektrik akımına kapıldı. Afrika kökenli 2 gencin öldüğü olayda bir Türk genci de yaralandı. Bu olay, İçişleri Bakanı Nicholas Sarkozy’nin deyimiyle Fransa’yı en büyük ve en karmaşık krizlerinden biryle karşı karşıya bıraktı. 27 Ekim’deki kıvılcım, Paris, Lyon, Strasbourg, Lille, Nice, Dijon, Bordoeux ve Marsilya gibi kentlerde yangına dönüştü. Haftalarca süren olaylarda binlerce araç ve onlarca bina yakıldı. Yüzlerce kişi gözaltına alındı. Bazı kentlerde olağanüsütü hal ilan edildi.
ÖZELLEŞTİRME
2005 yılına özelleştirme uygulamaları damgasını vurdu. Cumhuriyet tarihinin en büyük özelleştirmesi sonuçlandı. Türk Telekom’un yüzde 55 hissesinin blok satışında en yüksek teklifi 6 milyar 550 milyon dolarla Oger Telecom Ortak Girişim Grubu verdi. Avrupa’nın beşinci büyük rafinaj kapasitesine sahip olan TÜPRAŞ’ın yüzde 51 hissesinin özelleştirme ihalesinde en yüksek teklifi 4 milyar 140 milyon dolarla Koç-Shell ortak girişim grubu verdi. Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşu TÜPRAŞ’ın ardından Erdemir ihalesinde de yerli kazandı. Türkiye’nin en büyük yassı çelik üreticisi Erdemir’in yüzde 46.12 hissesinin blok satışı için açılan ihaleyi 2 milyar 770 milyon dolarla OYAK kazandı.
ABD’DE ŞOK YAŞATTI
Herşey, Kasım ayı başında The Washington Post gazetesinin iddiasıyla başladı. Gazete, CIA’in El Kaide tutuklularını sorgulama gibi işlemleri, Ebu Garib ve Guantanamo’nun yanısıra Tayland ve Doğu Avrupa ülkelerinde yer alan bazı gizli cezaevlerinde yaptığını yazdı. Gazetenin iddiası uluslararası camiada kriz OLUŞTURDU.ŞEMDİNLİ
Hakkari'nin Şemdinli ilçesi bir süredir bombalama eylemlerine sahne oluyordu. 9 Kasım günü bir pasaja atılan bomba 1 kişinin ölümüne neden oldu. Patlama sonrası olay yerinde toplanan vatandaşlar bombayı attığı ileri sürülen üç kişiyi yakaladı. İkisi Jandarma astsubayı biri ise PKK itirafçısı olduğu öğrenilen bu kişilerin otomobilinde Kalaşnikof silahlar, patlamanın olduğu pasajın krokisi ve bölgeye ilişkin istihbari bilgiler içeren belgeler ele geçti. Olay yerinde savcı inceleme yaparken toplanan kalabalığa bir otomobilden ateş açıldı. Bu ateş sırasında da bir vatandaş yaşamını yitirdi. Daha sonra otomobilin bir uzman çavuşun eşine ait olduğu anlaşıldı. Büyük tepki toplayan olayın ardından siyasi partiler Şemdinli'ye heyetler gönderdi. Başbakan ''Olayın ardında kim olursa olsun bu işi sonuna kadar kovalayacağız'' dedi. Olayla ilgili iki astsubay, bir uzman çavuş ile bir PKK itirafçısı tutuklandı. Kamuoyunda ikinci Susurluk vakası olarak yorumlanan olay çeşitli gösterilerle protesto edildi. Yüksekova'daki gösteride üç kişi yaşamını yitirdi. Olayla ilgili adli süreç devam ediyor.

MİLLİ MAÇ
2005’in en çok konuşulan olaylarından biri İsviçre-Türkiye maçları sonrası yaşananlardı. İsviçreli taraftarların Türk milli marşını ıslıklaması ve futbolcularla teknik ekibe edilen küfürler fitili ateşledi.. İsviçre kafilesini taşıyan otobüs İstanbul Atatürk havalimanında 2,5 saat bekletildi. Sonra da taraftarların yumurtalı saldırısına uğradı
MAVİ RÜYA
Türkiye ile Rusya arasında 1997 yılında yapılan hükümetler arası anlaşmayla başlatılan Mavi Akım Doğalgaz Boru Hattı’nın resmi açılışı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İtalya Başbakanı Sylvio Berlusconi’nin katılımıyla iki yıl gecikmeli olarak yapıldı. Toplam uzunluğu bin 200 kilometreye ulaşan boru hattının Karadeniz kısmında, 2 bin 140 metre derinliğe boru döşenerek bu alanda bir dünya rekoru kırılmıştı. Yıllık 16 milyar metreküp doğalgaz taşıma kapasiteli boru hattı, yaklaşık 3.3 milyar dolara mal oldu.
ALMANYA
Avrupa’nın en kalabalık nüfusuna ve en büyük ekonomisine sahip ülkesi Almanya’da, 23 Kasım’da Merkel dönemi resmen başladı. Almanya Federal Meclisi, Hıristiyan Birlik Partisi lideri Angela Merkel’in başbakanlığını onayladı.

SİYASET
Türkiyede siyaset bütçe görüşmelerinde hareketlendi.başbakan Erdoğan türk milletine mazoşist diyen CHP milletvekilinin özür dilemesi gerektiğini söyledi.

Köşe Yazısı Hakkındaki Yorumlarınız
Şu ana kadar yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

 


Yazarın Tüm Yazıları
 2008.01.23 -  Siyasetin patozları
 2007.12.24 -  Sakalımız yokki.Milletvekilleri vekil olamıyor dedik ama...
 2007.08.21 -  Gülü Seven dikenine sevmeyen Cumhurbaşkanına katlanır
 2007.07.27 -  Tam 23.20’de Bekliyorum?
 2006.06.28 -  TOPLAMDA 360 YAŞI BULAN LİDERLER
 2006.06.10 -  Demirel tanınmayacak halde
 2006.05.26 -  PROVOKASYON AK PARTİYİ YÜKSELTTİ
 2006.05.05 -  DEMİREL’LE YÜZLEŞEBİLİRİZ
 2006.04.24 -  SABANCI OLSAYDI!
 2006.04.17 -  22’SİNDE DEĞİŞİR Mİ?
 2006.03.09 -  BAKANSIZ BAKMAZLAR
 2006.02.14 -  Şubatçılar 9 yaşında
 2006.01.07 -  Tüh!!Devlet elden gitmedi!
 2006.01.02 -  ÖMÜRDEN BİR YIL DAHA…
 2005.12.27 -  TEŞEKKÜRLER ARKADAŞLAR
 2005.12.24 -  Cemiyet… Gazeteciler Cemiyeti…KGC
 2005.12.21 -  KONYA GAZETECİLER CEMİYETİ
 2005.12.12 -  Bu üniversitenin rektörü kim?
 2005.11.22 -  YERLİ DÜŞMANLAR
 2005.11.10 -  BUNLARIN AYARLARI BOZULMUŞ
 2005.10.22 -  YÖK,CHP ve TBB AB’Yİ İPTAL ETTİRİR!
 2005.10.13 -  Tükürürüm gurubuna
 2005.09.27 -  Recep Konuk MHP’nin Başına mı Geçiyor?
 2005.09.26 -  KORKMA SARKOZY KORKMA!
 2005.09.21 -  YAPMAYIN SAYIN ÖZKAFA!
 2005.09.16 -  KONYA TİCARET ODASI
 2005.09.14 -  SABIR YA TAYYİP!
 2005.09.10 -  AKP’NİN ALTERNATİFİ HAZIR:AK PARTİ
 2005.09.07 -  ÇÖLAŞAN’DA BİZİM KOĞUŞTA!
 2005.08.27 -  TÜRK HAVA YOLLARI’nın RÖTARLARI
 2005.08.02 -  KORKULARINIZ SİZİ KUŞATMASIN
 2005.07.28 -  TANSU’YA KALIRSAK AB’DEYİZ
 2005.07.19 -  ECELİ GELEN İT VEYA PUŞT
 2005.07.14 -  RTÜK SEÇİMLERİ
 2005.07.11 -  UYUYANLA UYANIK BAKAN YER DEĞİŞTİRSİN!
 2005.05.19 -  EMNİYET VE HOLDİNGLERE KAMERA ÇEVİRDİK
 2005.05.07 -  DERSİMİZ EĞİTİM-SEN
 2005.04.26 -  ŞEHİRLER KÜME DÜŞER Mİ?
 2005.04.14 -  Parası Olmayan Zenginler!
 2005.04.07 -  BUNLAR NASIL KONYALI?
 2005.04.05 -  Mumcu Kongreye Gelenlere Kaç YTL Verdi?
 2005.04.02 -  BÜYÜK ORTADOĞU MU BÜYÜK İSRAİL Mİ?
 2005.03.30 -  İstifacı Vekilleri Kaybettik Hükümsüzdür!
 2005.03.25 -  Türkiye Türkiye Olalı!
 2005.03.18 -  Yazık yazık çok yazık!
 2005.03.12 -  Kurtlar Vadisi;Bir Diziyle Uyanan Millet
 2005.03.09 -  TAYYİP’E LÜKS BİR ÜLKE TÜRKİYE
 2005.03.03 -  MİLLİ ÇÖZÜM ÇÖPTE
 2005.03.02 -  ŞUBATÇI’LAR 8 YAŞANDI
 2005.02.27 -  BARIŞ YEMEĞİ
 2005.02.17 -  Merhaba Konyaspor
 2005.02.17 -  Mum ( cu ) Yakıp Oynayalım!
 2005.02.12 -  Dinlerarası Diyalogmuş!
 2005.02.03 -  AK PARTİ VE SÜRÜCÜ
 2005.01.19 -  Şeytan Bu Yazıya Çok Kızacak.
 2005.01.14 -  ET BALIKTA BRONZ HAMLE
 2005.01.10 -  ŞEREFSİZİ BULDUM
 2005.01.04 -  Yahudilerin Konya Hesabı Da Varmış
 2004.12.24 -  Vali,Rektör ve Büyükşehir Başkanı
 2004.12.13 -  Kökez'i Gördün mü?
 2004.11.23 -  Aziz Cemaat Mevzuumuz Camimiz Yıkılabilir!
 2004.11.19 -  DİLE GEL EY ÇİM SAHA!
 2004.11.06 -  Hazır Hatim Olur Da Hazır Köşe Yazısı Olmaz Mı?
 2004.11.02 -  Bravo Akyürek,Alkışlar Selçuklu'ya ve Karatay'a
 2004.10.05 -  Nereden çıktı bu, Lokman Koyuncuoğlu?
 2004.09.27 -  Konyaspor Köseoğlu'na Lüks
 2004.08.16 -  Basından Sorumlu Devlet Bakanımız Bize Bakar Mısınız?
 2004.07.29 -  Mustafa Çakıcı mı Mustafa Tatlısu mu karıştırmayın
 2004.06.25 -  İllerde ne Vali ne Vekil var
 2004.06.17 -  Konyaspor da Lav'ın Mirasını Hep Beraber Yedik
 2004.06.10 -  Uydu yayını
 2004.06.03 -  Sesimi Duyan Var mı?
 2004.05.31 -  Erdoğan,Baykal ve Sezer mahkum olmalı mı?
 2004.05.20 -  Şubat'ın 19 Mayıs'ı Yada Kim Bunlar ?
 2004.05.09 -  Sağlığımız için Mustafa Ünaldı'yı arıyorum.
 2004.05.03 -  Bir Enternasyonal Televizyonumuz Olsaydı
 2004.04.14 -  Tutkuyu Pek Tutmadım
 2004.04.09 -  Rejim İhraç Değil, İthal Edilebilir
 2004.04.07 -  BAYKAL’IN CHP’SİNE KONYA’NIN CHP’Sİ NE DİYOR?
 2004.04.02 -  YALAKALIK ERKEN BAŞLADI
 2004.03.31 -  STATÜKOYA DEMOKRASİ İLAÇ MI?
 2004.03.24 -  KİME OY VERMEYECEĞİZ?
 2004.03.16 -  İşin Aslı
Aslan Korkmaz gelirken, Tuzcuoğlu giderken…
Lokman Koyuncuoğlu
Çokeşliliğe “hayır” mı diyorsunuz?
Mert Aslan
Otur oturduğun yerde
Memduh Nihat Ada
Davos Krizi; Erdoğan milat attı, Perez yavuz hırsız.
Taner Aydın
Affan Dede'ye para saydım
Mustafa Azılıoğlu
Boya boya çek
Huriye Karnap
Her ıslanan anlamaz!
Semra Hoyraz
MÜSİAD Farkı
Aydoğan Deveci
Davos ve sonrası…
Dr.Ali Can
Anlatma Sanatı
Alev Ayyıldız
Yapboz
Nadide Ü.Altıparmak
Göçmen Kuştu Kalbim
Hakan Bahçeci
 

Bu Site Konda İletişim ve Medya Grubunundur.
E-Posta: bilgi@haberkonya.com