:. Haberler
  Bilişim
  Dünya
  Eğitim
  Ekonomi
  Kültür Sanat
  Politika
  Sağlık
  Spor
  Yaşam

  :. Gruplar
  Hava
  Söyleşiler
  Yazarlar

Ak Parti 450 milletvekili alır 
Lokman Koyuncuoğlu   ( lkoyuncuoglu@haberkonya.com )

Hareketli günler yeniden başladı. Bu günleri en az zararla atlatmak şart. Türkiye 2007 için çok farklı beklentilere gebe. Geçen yılın ekonomik değerlendirmelerinin yapıldığı bu günlerde iş çevrelerinin üzerinde durduğu en önemli konu, seçim yılı olarak adlandırılan 2007’de hedeflerden şaşılmaması. İstikrarın sürmesi için her kesim üzerine ne düşüyorsa yapmalı.
Konya Ticaret Odası Başkanı Hüseyin Üzülmez de Konya Sanayi Odası Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil de 2007 ile ilgili basın toplantılarında bu uyarılara değinmeden geçmediler. 2007 Cumhurbaşkanlığı seçimi ve ondan sonra gelecek genel seçim, Türkiye’nin önümüzdeki 10 yılına şekil verecek biçimde çok önemli.
Nerdeyse iş çevrelerin tümüne yakını bu konuyu her platformda gündeme getirip, “dikkat” uyarısı yapıyorlar. Yakın geçmişimize baktığımızda bu kaygılarda hiçte haksız olmadıklarını görüyoruz. Ancak bu yılı, hele yapılacak bu iki seçimi Türkiye açısından çok kritik bulmayanlarda var.
Pazar akşamı MÜSİAD Konya şubesinin genel kurul programına gelen gazeteci yazar Hüsnü Mahalli bunlardan biri örneğin. Elbette geniş kesimleri temsil eden işadamları gibi, tek bir gazetecinin şahsi kanaati aynı tutulamaz; fakat bu gazetecinin tüm bu coğrafyayı çok iyi bildiği, pek çok devlet yetkilisi ve parti temsilcisiyle önemli görüşmeler yaptığını düşündüğümüzde söyledikleri bir şekilde ciddiye alınır.
Hüsnü Mahalli, kendisinin kabul etmediği ancak başka tarif etme imkânımızın da olmadığı Ortadoğu uzmanı bir gazeteci(kendisi bu ifade yerine “bizim bölge” tanımlamasını tercih ediyor.) Ortadoğu ile ilgili oldukça ilginç tespitleri olan Mahalli o gece pek çok işadamının ezber bozmasına sebep oldu.
En önemli tespiti ise; ABD’nin Irak’ı işgal etme gerekçesinin petrol olmadığıydı. En azından iki önemli sebepten biri petrol değildi. Peki neydi iki önemli, bu insanlık dışı, iğrenç işgal gerekçesi? İlki kıskançlık.
Medeniyeti olmayan bir ülkenin 15 bin yıl öncesine giden bir uygarlığı fena halde kıskanması. Haksız mı? Elbette değil. Tek bir peygamberin öğretisi bile batı medeniyetini çileden çıkarmaya yeter de artar bile. İkinci sebep ise bilinen İsrail gerçeği.
Irak’ta yaşanan iğrenç olayları anlatan Mahalli’nin oradaki felaketi tüm dünya ile birlikte Müslüman aleminin de kanıksaması, ahlak değerlerimizin yeniden sorgulanması anlamına geliyor. O aslında dini hayat olarak gerilediğimizi iddia ediyor, ben biraz yumuşatarak ahlak normları diyorum. Bu gerçekle er geç yüzleşeceğiz; fakat hep kaçak güreşmeyi tercih ediyoruz ne yazık ki...
Ortadoğu siyasetinde temel aktörün Türkiye olduğunu söyleyen Hüsnü Mahalli’nin argümanları da çok güçlü. Yıllardır etkisiz Türk dış politikasının bu dönemde yaptıkları hemen her şeye tam puan veriyor. Bölge liderlerin Başbakan Erdoğan’a duydukları saygı ise gün geçtikçe daha da artıyor.
Tam bu bağlamda iç siyasetle ilgili kritik o soru geliyor. 2007 yılı nasıl geçer, Cumhurbaşkanı kim olur, olmalı ve Ak Parti’nin genel seçimlerde ki performansı. İşadamlarına yatırıma devam edin, 2007’den korkmayın diyen Mahalli’nin seçim tahmini ise herkesi mutlu edecek türdendi.
Mahalli “Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı olursa, Ak Parti 350 civarı milletvekili çıkarır. Ortak hareketle belirlenecek kamuoyu destekli (O) adayda ise Ak Parti %50 oy alır, 450 milletvekili çıkarır. Parlamento yine iki partili olur, bundan emin olabilirsiniz” diyerek herkesi rahatlattı.
Sudan, Somali, K.Irak tahminlerinde isabet kaydeden Hüsnü Mahalli’nin iç siyasette de hedef tutturmasına en çok işadamlarının sevineceğinden eminim.
Köşe Yazısı Hakkındaki Yorumlarınız ( Toplam 18 yorum yapılmış )

talha [ 2007/02/07 09:50 ]
walla bence akp 450 milletvekili deil 1 tane milletvekili bile alamaz bu gidişle sanırım sitede akp yanlısı
mustafa [ 2007/02/06 13:53 ]
siz bu yazıları yazarken neleri dikkate aldınız acaba. kendi menfaatlerinizimi yoksa milletin, ülkenin menfaatlerini mi dikkate alıyorsuyorsunuz? Sizin ülkenin aleyhinde yapılan kanun değişiklerinden, yabancılara peşkeş çekilen özelleştirmelerden haberiniz yokmu? amerika ırak'a savaş açarken ırak'a giren savaş araçları, bomba yağdıran uçakları bizim havaalanlarımızdan ve limaznlarımızdan geçmedimi? siz ülkeyi lale devri yaşanıyor gibi göstermeklemi sorumlusunuz? gerçekleri söylemek menfaatlerinizi engelliyormu acaba? allah rızası için gerçekleri konuşun. bu ülke yanarsa sizde yanarsınız unutmayın...
Editör [ 2007/02/05 12:57 ]
OKURLARIN DİKKATİNE
Sitemizde kişisel hak ihlali olabilecek yorumlar yayınlanmamaktadır. Yorum yazan okurlarımızın bu bağlamda yorumlarında hakaret içeren cümlelerden kaçınmaları gerekmektedir.
Bengi [ 2007/02/04 13:43 ]
Yapılan yorumlara şaşıyorum. Yazar, başka bir gazetecinin bir tahmini tahlil etmiş. Kardeşim sen de dersin ki; Hüsnü Mahalli iç siyasette başarısız tahmin yapar, bunlar hava civa.İşte bu kadar. Ancak görüşlere tahammülsüz bir toplumda neler olacağınıı birlirsiniz. örn:1980
Genclik [ 2007/02/04 13:40 ]
Ey MHP-CHp sevdalıları. Bu ülke sizi çoktandır görüyor. Ülkeyi düzlüğe çıkaran bir iktidara teşekkur yerine bu hazımsızlık niye?
Türk [ 2007/02/04 01:15 ]
Akp bitmiştir, aziz milletimiz gerçeği görmüştür yalan ve dolandan ibaret olduğunu ampul katladı..! Türk evladı kanının gereği olarak bu partiyi tarihin karanlık sayfalarına gömecek bölünmeden sağcılar MHP' ye, solcularda CHP' de birleşecek ve BÜYÜK TÜRKİYE inşa edilecek.. ne mutlu türküm diyene..!
Vatansever [ 2007/02/04 00:20 ]
Hayatımda bu kadar saçma bir başlık görmedim :) Siz anca rüyanızda görürsünüz 450 Millet vekilini.Hala anlayamadınız mı?Koalisyon olacak,koalisyon!MHP-CHP elele seçimlere giriyor.Akp muhalefet yapacak artık ilerleyen yıllarda :) Azcık ileri görüşlü olsanız bunu anlarsınız ama sizde nerde o kabiliyet.
mustafa [ 2007/02/03 22:52 ]
bu ülke allah korusun eğer beş yıl daha bunlara teslim edilirse lacağı belli ülke diye bişey kalmıyacak helal olsun onlara tabiki helal olsun işgaldeki ırakta bile çıkartamadıkları petrol yasasınıtürkiyede sessiz sedasız çıkartılar yani yasayla beraber adamlar ülkenin her karış toprağında petrol aracak ve bu petrol onların olacak kiminmi tabiki siyonizmin uşakları çok sadık onların bir dediği iki etmiyolar helal olsun gerçekten insan bu kadar değişir...
[ 2007/02/03 22:49 ]
bu ülke allah korusun eğer beş yıl daha bunlara teslim edilirse lacağı belli ülke diye bişey kalmıyacak helal olsun onlara tabiki helal olsun işgaldeki ırakta bile çıkartamadıkları petrol yasasınıtürkiyede sessiz sedasız çıkartılar yani yasayla beraber adamlar ülkenin her karış toprağında petrol aracak ve bu petrol onların olacak kiminmi tabiki siyonizmin uşakları çok sadık onların bir dediği iki etmiyolar helal olsun gerçekten insan bu kadar değişir...
[ 2007/02/02 09:35 ]
Taner Aydın
Lokmancığım kim tutar Hüsnü abiyi diyorum
fatih402 [ 2007/01/31 16:44 ]
çok dogru bir yorum bu bence 450 degil 550 bile alabilir zira bunlar TÜRKİYE için çalışan insanlar.Ha bu arada şu yangelip yatma olayınada şunu diyecegim adamlar yattıda neden 4 yılda senin gibilerin 40 yılda geldigi hale geldi milletin sıkıntıları hepsinin üzerinde bunu göremeyenlere yazıklar olsun.
BALON [ 2007/01/31 12:03 ]
kusura bakmayın bu rakam tam anlamıyla şişirme, bu milleti kandıramazsınız, orası yan gelip yatma, istediğinizi yazma yeri değildir!
42Konya [ 2007/01/31 01:43 ]
AKP hükümeti kendini rezil etmistir. Herseyi bir birine karistirdi. Türkiye yi cok zor durumlara soktu. Türkiye yi ancak ve ancak MHP kurtarabilir.... AKP= Aldatmaca Kandirmaca Partisi
Oyu MHP ye ver oyunu boz
Sevgilerimle
42 Genclik
Kemal Ata [ 2007/01/31 00:09 ]
Şair. ''Sen hekesi kör, alemi sersem mi sanırsın'' demiş sevgili Lokman Bey. Bir başka bilge de ''Kişi noksanını bilmek gibi irfan olmaz''diyerek kendini akıllı, koskoca bir toplumu aptal görenlere gereken en güzel cevabı vermiştir. Yazık çok yazık ki bir arap milliyetçisinin arap çıkarlarına uygun düşüncelerini ''gerçekler'' diye karşımıza çıkarıyorsun. Kusura bakma ama AKP kendi yandaşları dışında kimsenin derdine derman olmadı. Tam bir köşe dönme devri yaşandı. Güneyde bir peşmerge çıkıp Türkiye Cumhuriyeti'ne tehditler savurabiliyor. Menfur bir cinayeti bahane edenler kalkıp Türklere hakaret edebiliyor. Avrupadan hergün emirler yağmaya devam ediyor. Bu hükümetin son başarısı da Petrol Yasası. Türkiye bu yasaya göre kendi yoprağında çıkacak petrolden en fazla %12 alabilecek. Evet Lokman bey. Bunlar gerçekten büyük başarı. Ama Türkiye için değil. Barzani için, Avrupa Birliği için. Ermeni diasporası için. Mahalli de araplar için birşeyler koparmaya çalışıyor hepsi bu... Sevgiler...
İBO [ 2007/01/31 00:00 ]
SENİ TEBRİK EDERİM TAM AKP HAYRANISIN AMA KENDİNE YAZIK UYAN MÜSLÜMAN UYAN
ÇOK GEÇ OLMADANNNNNNNNNNNNNN
Halep [ 2007/01/30 17:04 ]
Türkiye'nin istikrarı için AK Parti'nin devam etmesi lazım. Suriyeli bir yazarın bu konuda tahlil yapması ilginç. Dediğiniz gibi dış politikada isabeti, iç politika da tutturursa gerçekten güzel olur.
selman [ 2007/01/30 17:03 ]
BU 450 MILLETVEKILI CIKARMADAN anladigimkadari ile en cok siz rahatlamissinizlokman bey bunu heryeriniz söyluyor saklamaniza gerek yok ama bu rahatlik bir gün size kurtulus savasi vermek zorunda birakmaz insalllah uyumaya devam edin muslümanlar devam edin örnekte gözükdügü gibi
[ 2007/01/30 16:11 ]
Sen AKP´ye mi calisiyorsun? AKP nin yaptiklarini görmüyor musun?

 


Yazarın Tüm Yazıları
 2009.02.10 -  Aslan Korkmaz gelirken, Tuzcuoğlu giderken…
 2009.02.03 -  İnsanlığın namusunu kurtaran adam
 2009.01.27 -  Serdar Kalaycı ve İ.Uğur Altay'a ilk bakış
 2009.01.20 -  Konya’da merkez ilçe adayları
 2009.01.13 -  Üzülmez’in seçimi ve Golan’da meydan okuyanlar
 2009.01.07 -  Gazze Konya’nın neresinde?
 2008.12.31 -  Seçim zamanı kriterleri
 2008.12.24 -  3 Başkan
 2008.12.20 -  Fener maçının ayıpları…
 2008.12.16 -  Kıt kanaat 500 trilyon
 2008.12.02 -  Başkanlar değişir mi?
 2008.11.25 -  Konya'ya yeni rektörler
 2008.11.18 -  Konya’da üniversite demişken….
 2008.11.11 -  Konya Kayseri kıyaslaması yapmıyorum
 2008.11.05 -  Başka bir açıdan Mustafa
 2008.10.28 -  Eee, Ne yapalım Konya böyle!
 2008.10.21 -  Para pul işlerinde son durum
 2008.10.14 -  Adem Esen, Hüseyin Üzülmez ve diğerleri
 2008.10.08 -  Özledim…
 2008.04.19 -  Böyle bir dostunuz oldu mu hiç?
 2008.04.09 -  Güler misin ağlar mısın tiyatrosu
 2008.04.01 -  Konya'daki 4 yeni üniversite kimlerin?
 2008.03.26 -  Digital merkeze doğru Konya
 2008.03.18 -  Kapatalım kurtulalım!
 2008.03.12 -  Pazara kadar, mezara kadar değil.
 2008.03.05 -  Takım oyununda “ittifak” etmek
 2008.02.27 -  Konya'daki marketleri uyarıyoruz!
 2008.02.20 -  Kimin havası kaçtı?
 2008.02.13 -  Bu kez kazık yemeyelim!
 2008.02.05 -  Her taşın altından Konya çıkıyor!
 2008.01.29 -  Konya'nın Oscar'ı kimin?
 2008.01.23 -  Fuhuş çetesi, Aselsan, TÜKİAD ve Haberkonya
 2008.01.16 -  Sporcunun zeki ve ahlaklısına….
 2008.01.08 -  Konyalı vekillerin üniversite bakışı
 2008.01.01 -  2008 Konya'da nasıl geçer?
 2007.12.26 -  17 Aralık dinsel bir gün mü?
 2007.12.19 -  Konya’nın düğünü
 2007.12.12 -  Yerli duruş, orantılı güç
 2007.12.05 -  Konya'ya küfür etme özgürlüğü
 2007.11.27 -  Prens Charles ve Başkan Akyürek
 2007.11.21 -  Otogar ve kampüse ulaşma taktikleri
 2007.11.14 -  Konya'nın gözüne sokalım!
 2007.11.07 -  Yeni rektör kim olur?
 2007.10.31 -  Konya'da kaç üniversite var?
 2007.10.23 -  Terör nasıl biter?
 2007.10.18 -  Neyi boykot edelim?
 2007.10.10 -  Türkiye'ye kurulan pusulara dikkat
 2007.10.02 -  Bizim mahallenin takımı
 2007.09.26 -  Eski başlayanlar için Ramazan
 2007.09.19 -  Konya'ya bomba düşmesi mi lazım?
 2007.09.12 -  Bu akşam iftara nerdeyiz?
 2007.09.05 -  Şu bizim ikinci adamlar
 2007.08.29 -  Abdullah Gül Konya'ya ne sağlar?
 2007.08.22 -  115 günde ne değişti?
 2007.08.14 -  Tam da "Abdullah Gül" olmasın derken
 2007.08.07 -  Bu gücü yok saymayın!
 2007.07.31 -  Ne olacak bu “Bakan” meselesi
 2007.07.24 -  Seçimin mağlup gazetecileri!
 2007.07.17 -  Konya artık bakanını bekliyor
 2007.07.10 -  Propaganda bu mu?
 2007.07.03 -  Muharrem Candan, Recep Konuk, Hüsnü Tuna
 2007.06.26 -  Barajı hangi partiler geçer?
 2007.06.20 -  Meclis yolu nerden geçer?
 2007.06.13 -  Sami Güçlü? Hasan Angı?
 2007.06.05 -  Açık sulara hep “Bera”ber
 2007.05.30 -  Adaylardan son haberler
 2007.05.24 -  Siyasete kısa bir ara!
 2007.05.15 -  Adayınızı belirleyin!
 2007.05.08 -  Kimler milletvekili olmalı?
 2007.05.01 -  Demokrasi oyun mu?
 2007.04.27 -  Gücü doğru kullanmak
 2007.04.24 -  Murat Can golü nasıl yedi?
 2007.04.18 -  Tahir Akyürek'i nasıl buldunuz?
 2007.04.10 -  Köşke kim, neden çıkmalı?
 2007.04.03 -  Böyle bir dostunuz oldu mu hiç?
 2007.03.29 -  “Su”lu mevzular
 2007.03.20 -  Milliyetçiliği nasıl algılamalıyız?
 2007.03.13 -  Bu bir zihniyet meselesi
 2007.03.06 -  Başkanların derdi ne?
 2007.02.27 -  Konya'ya "Kral" isteriz!
 2007.02.22 -  Başkanlar neyi üfleyebilir
 2007.02.13 -  İletişim fantaziye gelmez
 2007.02.07 -  Sihirli çantanın kerameti
 2007.01.30 -  Ak Parti 450 milletvekili alır
 2007.01.23 -  Konya polisi çok oluyor artık!
 2007.01.16 -  Süleyman Okudan'ı nasıl bilirsiniz?
 2007.01.09 -  Hakkını verelim hakkını!
 2006.12.27 -  Yıl bitti derken
 2006.12.20 -  Başbakan'ı kim doğru anladı?
 2006.12.15 -  İsrail Büyükelçisi'nin Konya'ya bakışı
 2006.12.07 -  Mehmet Ağar ne demek istedi?
 2006.11.29 -  İşi bilenlere...
 2006.11.22 -  TÜSİAD'ın kör bakışı
 2006.11.15 -  Nargilem duman duman
 2006.11.08 -  Refik Tuzcuoğlu haksız mı?
 2006.11.01 -  Murat sen buraları gördün mü?
 2006.10.26 -  Şimdi kimi tutacağız Murat!
 2006.10.18 -  Havayı boykot edelim
 2006.10.11 -  Valinin gördükleri
 2006.10.04 -  Bakan Koç'un talebi
 2006.09.27 -  Antalya'ya ne dersiniz
 2006.09.20 -  Parası olan konuşur
 2006.09.13 -  Ahlak transferi olur mu?
 2006.09.05 -  Aynı yere çıkıyor
 2006.08.30 -  Bu olay gerçekten kaza mı?
 2006.08.24 -  Maç seyretmek namaz kılmaya engel mi?
 2006.08.16 -  Tepeden bakmak böyle olur!
 2006.08.09 -  Hava sıcak,gündem soğuk
 2006.08.02 -  Hangisi gerçek marka?
 2006.07.25 -  Bugün bana yarın sana
 2006.07.19 -  Neye dikkat edilmeli?
 2006.07.11 -  Haftanın "en" leri
 2006.07.04 -  Mistik şehrin miskinleri
 2006.06.28 -  Bir Bakan Portresi
 2006.06.21 -  Bayrama buyurun
 2006.06.13 -  Dünya kupasına gidemedik; ama...
 2006.06.06 -  Haberkonya’dan haberler
 2006.05.30 -  Konya coştu bir kere!
 2006.05.23 -  Nedir bu? Bir değil iki değil
 2006.05.16 -  Bilenleri sayalım
 2006.05.10 -  Eski çamlar bardak oldu
 2006.05.02 -  Bunun faturasını kim ödeyecek?
 2006.04.25 -  Kiev'in neyi meşhur?
 2006.04.19 -  Petersburg’tan Konya’nın görünüşü
 2006.04.12 -  İnanın böyle oldu!
 2006.04.04 -  Bunlar tarihe kayıt düşülsün
 2006.03.28 -  Polise dikkat!
 2006.03.21 -  Otomobilinizi nerden alırsınız
 2006.03.14 -  Mevlana Konyaspor’a katkı sağlar mı?
 2006.03.07 -  Mehmet Kılıç ve Konya'nın sağlığı
 2006.02.28 -  Konya Diyarbakır hattı
 2006.02.21 -  Birlikten rahmet nasıl doğar?
 2006.02.14 -  Kandırmayın bizi, gerçekleri biliyoruz
 2006.02.07 -  Kurtlar Vadisi neyi kurtarır?
 2006.01.31 -  Kar kârımız olsun
 2006.01.24 -  Havadan sudan meseleler değil
 2006.01.17 -  Bayramdan arta kalan
 2006.01.03 -  İyi giden işler...
 2005.12.27 -  Hyundai’nin Konya ile test sürüşü
 2005.12.20 -  Başbakan’ın ziyaretinden mesajlar
 2005.12.14 -  Kültürde Konya'nın yeri neresi?
 2005.12.06 -  İyilik aradı mı insanda kötü şey kalmaz
 2005.11.29 -  Mavi Tüneli “Feasibil” kılmak
 2005.11.22 -  AB'ye kim hazır kim değil?
 2005.11.16 -  Olup biteni doğru anlamak
 2005.11.08 -  Tedbir almak çok mu zor?
 2005.11.02 -  Bayramı nasıl görmeli?
 2005.10.25 -  Felaketleri birlikte aşmak
 2005.10.18 -  Canım Efendim ile Hip hop tarz
 2005.10.11 -  Yeni lider kim?
 2005.10.04 -  Neye 'el' konuldu?
 2005.10.02 -  Bu bir maç yazısı değil
 2005.09.27 -  İletişim zirvesindeki iletişim!
 2005.09.20 -  Konya nereye gidiyor?
 2005.09.17 -  Aykut Kocaman’a hak vermek
 2005.09.13 -  Bugün 13 Eylül, her şey yolunda
 2005.09.06 -  Düğün,dernek,balayı
 2005.08.30 -  Kültürel değişim yada teknolojik imkanlar
 2005.08.23 -  F1'den ne almalıyız
 2005.08.16 -  Rusya'da aramak Türkiye'de yaşamak
 2005.08.09 -  Bir yaşam tarzı olarak futbol
 2005.08.02 -  Haber-ahlak-iş ilişkisi
 2005.07.26 -  Siyaset tatil dinlemez
 2005.07.19 -  Yok olması gereken
 2005.07.12 -   Gündem değiştirme yöntemleri
 2005.07.06 -  Umudumuzu yitirmedik
 2005.06.29 -  Konya’yı kim yönetiyor?
 2005.06.24 -  Açın kapıları Türkler geliyor
 2005.06.13 -  Hesap uzmanlarının Konya hesabı
 2005.06.07 -  Hasan Angı Bakan Olmalı
 2005.05.31 -  Ufkunuz kararmasın, Konya açar...
 2005.05.24 -  Konya'yı bozan kim?
 2005.05.18 -  Rakamların duygusal yanı
 2005.05.10 -  Konya’nın kıyameti ne zaman?
 2005.05.03 -  Sizde onlar varsa bizde bunlar var
 2005.04.26 -  Konya'nın Ankara'da gücü ne kadar?
 2005.04.18 -  Yakın gelecek yakıtları
 2005.04.12 -  Konferansınızı nasıl alırdınız?
 2005.04.04 -  Beraberlik...
 2005.04.04 -  Bir Yıl
 2005.03.22 -  Yasin Aktay ne demek istedi?
 2005.03.16 -  Kaliteyi nerde aramalı?
 2005.03.08 -  Kaybeden yok, Konya kazandı
 2005.03.01 -  Odaların galibi kim olacak?
 2005.02.22 -  Ehl-i Beyt Sempozyumu ve Hayrettin Karaman
 2005.02.15 -  Yardıma yardımcı olmak
 2005.02.08 -  Altı Hoca Üç Kitap
 2005.02.03 -  Gündemi doğru belirlemek
 2005.01.26 -  Kar
 2005.01.23 -  Bayramı tamamlamak
 2005.01.11 -  Teşvikcilik
 2005.01.04 -  İtici,tutucu,sıkıcı Konya!
 2004.12.28 -  Ablüllatif Şener'in Hayali
 2004.12.21 -  17 Aralık'ta kim kazandı?
 2004.12.14 -  Şimdi sema zamanı
 2004.12.06 -  Putin Konya'ya neden gelmedi?
 2004.12.02 -  Konya kimin malı?
 2004.11.25 -  Konya'da yaşamanın bedeli...
 2004.11.18 -  Kına yakanların gecesi
 2004.11.17 -  Bayramı gördünüz mü?
 2004.11.10 -  Bu son gecemiz olmasın
 2004.11.03 -  Bu gaz kimin eseri, kimin esiri
 2004.10.25 -  Formula1'de Konya yarışmalı
 2004.10.18 -  Bu kadar açıkgöz olursan ha…görürsün
 2004.10.14 -  Ramazan,ramazan, ramazan..!!!
 2004.10.06 -  Olaya nerden baktığınız önemli
 2004.10.03 -  Mustafa Arslan, Mustafa Tatlısu, Uğur Özteke
 2004.09.27 -  Başbakan’ın Konya’ya bakışı nasıl?
 2004.09.20 -  Konya'nın yüz Akları...
 2004.09.14 -  Konya’nın merkez olduğunu belediye biliyor mu?
 2004.09.06 -  Hadi ordan, böyle birinci mi olur.
 2004.08.31 -  Kadına güvenen yolda mı kalır ?
 2004.08.25 -  Çocuk olmak, adam olmak değil midir
 2004.08.17 -  Konya’ya lüks olanlar, olmayanlar…
 2004.08.10 -  Ayder Yaylası, THY ve Konya Ovası
 2004.08.03 -  Rekor kırmak için zenci olmak gerekmez
 2004.07.27 -  Konya neyi sever?
 2004.07.19 -  Konya bir tarım kenti mi?
 2004.07.12 -  Tarihte dünü bilmek bugünü bilmek
 2004.07.06 -  Alkışlayanlar…Alkışlananlar…
 2004.06.29 -  Size güzel bir teklifim var
 2004.06.22 -  Bence “C” şıkkı doğru
 2004.06.15 -  Konya'yı ilk 100'e taşıyabilir misiniz?
 2004.06.10 -  Doğalgazla tanışmak
 2004.05.31 -  Kurtlar Vadisi yada Efendi Okurumuz
 2004.05.24 -  Konya'yı Nasıl Bilirsiniz?
 2004.05.18 -   Fatih Altaylı’nın İHL sevgisi
 2004.05.10 -  Konya'nın nerde ve ne zaman tartışılamayacağı üzerine...
 2004.05.03 -  Paranın Ne Zaman ve Nerden Geleceğine dair...
 2004.04.27 -  Kutlu Bir Doğum Günü
 2004.04.19 -  Konya ne zaman teşvik edilecek?
 2004.04.12 -  Konya Nasıl Gelişir?
 2004.04.05 -  Ölümün yeri ve zamanı
 2004.03.29 -  "KONYA'NIN SEÇİMİ"
 2004.03.23 -  Konya'yı kim kazanır?
 2004.03.17 -  Müsiad’ın Misyonu
 2004.03.14 -  Ömer Neden Yok,Omar Neden Var?
 2004.03.08 -  Geri Sayım Sürüyor Ama..
 2004.03.01 -  Hayatın Her Alanında Şeffaflık
 2004.02.27 -  Hafta Sonu Artık Siyaset Yok
 2004.02.23 -  Yatırımı Doğru Yere Yapmak
 2004.02.16 -  Deşarj Edilmek
 2004.02.09 -  Konya'da Depremi Yaşamak
 2004.02.05 -  Kan Görmekten Korkanlar
 2004.02.02 -  Konya'da Bayramı görmek
 2004.01.26 -  Konya'yı Seçime Yetiştirmek
 2004.01.19 -   Konya’ya 2004’te değişimi yaşatmak
 2004.01.12 -  Konya'ya Hadim Olmak
 2004.01.05 -  Zamanı dolmadan kullanmak
 2004.01.03 -  Sivil Toplumu Anlamak
 2003.12.22 -  Siyasetin merkezinde olmak
 2003.12.15 -  Mevlana'nın Hızına Yetişmek
 2003.11.29 -  Konyasporla Hep Berabere
 2003.11.20 -  Terör Genelde Neyi Vurur?
 2003.11.10 -  Haber Konya'dan Merhaba
Aslan Korkmaz gelirken, Tuzcuoğlu giderken…
Lokman Koyuncuoğlu
Çokeşliliğe “hayır” mı diyorsunuz?
Mert Aslan
Otur oturduğun yerde
Memduh Nihat Ada
Davos Krizi; Erdoğan milat attı, Perez yavuz hırsız.
Taner Aydın
Affan Dede'ye para saydım
Mustafa Azılıoğlu
Boya boya çek
Huriye Karnap
Her ıslanan anlamaz!
Semra Hoyraz
MÜSİAD Farkı
Aydoğan Deveci
Davos ve sonrası…
Dr.Ali Can
Anlatma Sanatı
Alev Ayyıldız
Yapboz
Nadide Ü.Altıparmak
Göçmen Kuştu Kalbim
Hakan Bahçeci
 

Bu Site Konda İletişim ve Medya Grubunundur.
E-Posta: bilgi@haberkonya.com